MAGASINET I WAXHOLM
A lifestyle concept with home decor, fashion, bistro and yoga in the heart of Vaxholm

Kommande på Magasinets yogastudio
LYMFYOGA, DEEPREST & BREATHWORK RETREAT
12 april kl 13-16
med Anette Follinger & Ewa Skiöldebrand
Välkommen till en lugn och medveten miniretreat med fokus på återhämtning, fascia och cirkulation. Klassen kombinerar lymfyoga, deeprest och breathwork – mjuka, långsamma rörelsemetoder som syftar till att minska spänningar i bindväven, stödja lymfsystemets funktion och skapa bättre förutsättningar för avslappning och rörlighet.
Arbetet sker i ett lugnt tempo med stor tonvikt på andning, närvaro och kroppskännedom, snarare än prestation eller styrka.
Passet är skonsamt och passar alla nivåer och fokuserar på återhämtning cirkulation, kroppsmedvetenhet och kan vara särskilt lämpligt för dig som upplever stress, stelhet eller behov av skonsam rörelse.
Alla är välkomna oavsett erfarenhet.
Under eftermiddagen bjuds det på Té & Fruktpaus.
Plats: Magasinet, Vaxholm
Pris: 695 kr
Anmälan görs på mailadress: skioldebrandewa@gmail.com
Sista anmälningsdag: 8 april
.jpg?etag=%22eac84-697ae712%22&sourceContentType=image%2Fjpeg&ignoreAspectRatio&resize=203%2B200&extract=0%2B0%2B203%2B200&quality=85)
Utbildad yogalärare och leder klasser inom hathayoga, yinyoga, deeprest, aromarelax, pilates och meditation.
Ewa lägger stor vikt på utövandet att instruera mjuka dynamiska rörelser som mjukar upp, skapar rörlighet och styrka för yttre och inre balans

Yogalärare med fokus på andning, yoga nidra, lymfyoga och meditation, samt reikimaster.
Är även utbildad friskvårdsmassör och lymfmassör. Samt hathayoga/sivandayoga, breathworkIärare.
I sitt arbete förenar Anette yoga, beröring och stillhet – och tycker det är spännande att utforska hur dessa världar möts och samverkar.